


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.5 mm |
| Width | 3.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1.8 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.6 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Dropout Voltage | 500 mV |
| Min Input Voltage | 4.75 V |
| Output Current | 400 mA |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Output Type | Fixed |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 26 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Accuracy | 5 % |
| Max Output Current | 400 mA |
| Quiescent Current | 10 mA |
| Max Input Voltage | 26 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 3.3 V |
| Nominal Output Voltage | 3.3 V |
| Nominal Input Voltage | 26 V |
| Max Output Voltage | 3.3 V |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Voltage Accuracy | 5 % |
| Load Regulation | 3.3 mV |
| Line Regulation | 9.9 mV |
Stock: 792
Distributors
pcbx
Unit Price$1.17062
Ext.Price$1.17062
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.17062 | $1.17062 |
| 10 | $0.97958 | $9.79580 |
| 25 | $0.88473 | $22.11825 |
| 50 | $0.79906 | $39.95300 |
| 100 | $0.72168 | $72.16800 |
| 300 | $0.69434 | $208.30200 |
| 500 | $0.66804 | $334.02000 |
| 1000 | $0.64350 | $643.50000 |
